Dutch warriors logo for minecraftDutch Warriors Minecraft

mcMMO - Repair

De repair vaardigheid maakt het mogelijk om items te repareren op een iron block. Hoe hoger jou repair level is des te meer kans je hebt om een enchantment op het item te behouden wanneer je het repareerd. Ook verlaagt een hoger repair level de kans dat je een downgrade krijgt op een enchantment bij het repareren. Hieronder is een tabel te zien hoeveel items je nodig hebt om een item volledig te repareren als het bijna kapot is (Let op: door de Repair Mastery ability verhoogt het aantal durability dat je krijgt per materiaal).

Item naam:Materiaalen voor een volledige repair:Durability restored per item:
HelmetMateriaal x 520%
ChestplateMateriaal x 812.5%
LeggingsMateriaal x 714.2857%
BootsMateriaal x 425%
AxeMateriaal x 333.3%
SwordMateriaal x 250%
PickaxeMateriaal x 333.3%
HoeMateriaal x 250%
ShovelMateriaal x 1100%
ShearsIron Ingot x 250%
Fishing rodString x 250%
BowString x 333.3%
AnvilIron Block x 3 en Iron ingot x 4100%

Levelen

Je kan repair trainen door een Iron block neer te zetten. Deze iron block zal functioneren als jouw repair bench (anvil). Als je een beschadigd item hebt kan je deze met een rechtermuisklik gebruiken op de iron block. Het item zal gerepareerd worden als je het bijbehoorende item in je inventory hebt zitten. Om bijvoorbeeld een Iron sword te repareren moet je een iron ingot in je inventory hebben en met een diamond sword zul je een diamond in je iventory moeten hebben.
Het aantal experience dat je krijgt van het repareren ligt aan het aantal durability dat gerepareerd is vermenigvuldigd met het aantal experience je krijgt voor een materiaal. Dit is voor armor allemaal het zelfde.
Gereedschap is echter gebaseerd op het aantal materialen dat je nodig hebt om het te repareren (1, 2 of 3 materialen) dit is omdat elke gereedschap van dezelfde materiaal dezelfde durability hebben, waarbij armor geschaald is met het aantal materialen waarvan het gemaakt is.
Experience wordt alleen gegeven per durability dat gerepareerd is. Dit is om te voorkomen dat gerepareerde items geen experience geven.

Materiaal:Exp vermenigvuldigd per materiaal (armor):Gemiddelde Exp per materiaal (armor): Exp vermenigvuldigd per materiaal (tools):Maximum Exp per materiaal (tools):
Wood Plank--1.66 / 3.33 / 5100
Cobblestone--1.66 / 3.33 / 5120
Iron Ingot20771.663.33 / 6.66 / 10836.66
Gold Ingot40643.3326.6 / 53.3 / 80810
Diamond604537.53.33 / 6.66 / 105206.66
String--121540

De drie getallen bij de tools verwijst naar het aantal materialen die je nodig het om het item te maken. bijvoorbeeld 3 materialen voor pickaxes en axes, 2 materialen voor swords en hoes en 1 materiaal voor een shovel.


Tips voor het levelen van repair

Er zijn een aantal snelle manieren om repair te trainen hieronder staat een lijst van handige dingen die je kan doen.

Shears

Zoek een jungle of forest en breek alle leaves met de shears. Repair ze daarna voor snelle exp.

Bow

Maak een boog en aantal arrows. sta naast een anvil en blijf arrows op de grond schieten gezien je de arrows ook weer oppakt. en repareer wanneer je bow bijna kapot is.

Gold sword

Maak een golden sword en wacht tot het nacht wordt, ga dan de wilderness in en versla monsters tot je sword nog maar 1 of 3 durability heeft (TIP: Als je toesten F3 + H indrukt zie je de ID en de durability van de tool, armor of items door en met je cursor overheen te gaan in je inventory.) ga vervolgens terug in je huis en repareerd ze sword.
Deze methode vereist een groot aantal gold ingots maar het is erg snel. Je kan hetzelfde doen met een gold pickaxe te gaan minen of met een shovel te gaan graven.

Cactus methode

Ga naast een cactus staan die 2-3 blokken hoog is met diamond armor aan. Dit zal snel schade doen aan de armor. Gebruik Regeneration en Resistance beacons, Regeneration potions of gold apples en food om levend te blijven. Wanneer de durability rood wordt van een armor trek het uit en blijf bij de cactus staan totdat het volgende armor stuk rood worddt. De helm zal eerst uit gaan gevolgd door de boots, leggings en tenslotte de chestplate. Wanneer alle armor beschadigd is repareer ze en herhaal dit proces.
Deze methode vraagt voor veel diamonds, golden apples en/of regenaration potions of veel effect te hebben. Je kan ook iron armor gebruiken maar dit zal het levelen een stukje trager maken.


Abilities

Repair Mastery

Repair mastery zorgt ervoor dat je meer durability krijgt per basis item dat je gebruikt. Als je bijvoorbeeld 25% repair mastery hebt krijg je 25% meer durability als je een beschadigde iron sword repareerd, in plaats van 50% van de durability gerepareerd krijg je 75% durability gerepareerd van slechts 1 iron ingot. De repair mastery stijgt met 0.02% per level met een maximum van 200% op level.

Arcane Forging

Arcane Forzing zorgt ervoor dat je enchantments of level van de enchant ment behouden wordt. Je begint op rank 1 van arcane forging waar je een 0% kans hebt om een enchantment te behouden en 100% kans dat je een downgrade krijgt op de enchantment. Elke arcane forging rank zorgt voor een kleine verbetering in de kans dat je een downgrade krijgt of dat je enchantment verloren gaat. Elke rank stijgt per 125 repair levels. Hieronder staat een tabel met hoeveel kans je hebt om een enchantment te behouden en hoeveel kans je hebt dat je een downgrade krijgt op een item bij het repareren ervan.

Rank:Repair level:Behoud enchant:Kans op downgrade:
Rank 000%100%
Rank 112510%75%
Rank 225020%50%
Rank 337530%40%
Rank 450040%30%
Rank 562550%25%
Rank 675050%20%
Rank 787560%15%
Rank 8100060%10%

Diamond Repair (level 50+)

Met de diamond repair ability kan je diamond armor en gereedschap repareren.